Nelja HEFFA CARLINE 130 haagise transpordirihma komplekt, rattakinnitusrihmad 5m/50mm/5t VDI 2700
Kaasas
Nelja HEFFA CARLINE 130 haagise transpordirihma komplekt, rattakinnitusrihmad 5m/50mm/5t VDI 2700
Neljast HEFFA kaubamärgi transpordirihmast koosnev komplekt puksiirautodele ja autohaagistele, igaüks 5 m pikk ja 50 mm lai , mis on mõeldud sõidukite rataste kinnitamiseks rehvide kinnitamise teel. Neid iseloomustab 3-punkti kinnitussüsteem , mis tagab suurepärase sõiduki stabiliseerimise puksiirautol või platvormil. Tänu 5-tonnisele (5000 daN) kandevõimele sobivad rihmad ideaalselt isegi raskemate sõiduautode transportimiseks. Seda lahendust kasutatakse laialdaselt sõidukite transpordis - nii transpordiettevõtete kui ka juhtivate autotootjate logistikaoperaatorite poolt. See komplekt sobib ideaalselt kasutamiseks LOHR platvormidel, ühe- ja mitmetasandilistel puksiirautodel ning mitmepunktilistes sõidukite kinnitussüsteemides. Need tagavad kiire paigaldamise, vastupidavuse ja transpordiohutuse isegi rasketes teeoludes.
Rihmad on varustatud spetsiaalse kaitsekattega – nn "rohuga" – pikkusega 130 cm , mille külgmised klapid kaitsevad rihma ja rehvi libisemise ja kahjustuste eest. Rihma pinnale asetatud kare kumm suurendab hõõrdumist ja surub rihma täpselt rehvi vastu, välistades ratta liikumise ohu sõidu ajal.
Rihmad on valmistatud vastupidavast PES-materjalist (100%) , mis on kulumis- ja venituskindel ning nende disain sisaldab kolme pöörlevat teraskonksu - kaks on kinnitatud vöö külge ja üks on integreeritud pingutiga. Kõik metallelemendid, sealhulgas pannal, on tugevad ja korrosioonikindlad, tagades kindla ja stabiilse kinnituse. Lisaeeliseks on kummist pinguti käepide , mis parandab töömugavust isegi kindaid kandes.

VDI direktiiv 2700
VDI 2700 osa 8.1 direktiiv on Saksa tehniline standard, mis sätestab üksikasjalikud nõuded haagistel ja veoautodel veetavate sõidukite kinnitamiseks . Rattakinnitusrihmade puhul määrab see direktiiv muu hulgas kindlaks rihmade paigutuse meetodi, vajaliku kinnituspunktide arvu (nt 3-punkti süsteem), minimaalse pingutusjõu parameetrid ning nende märgistamise ja tehniliste tunnustuste põhimõtted. Vastavus VDI 2700 8.1 punktile tähendab, et rihmad vastavad rangetele nõuetele veetava sõiduki ohutuse, töökindluse ja fikseerimise efektiivsuse osas, mis on sõiduautode ja kaubikute professionaalseks veoks ülioluline. Tänu sellele saab kasutaja olla kindel, et kasutatav kinnitussüsteem vastab kehtivatele Euroopa ja Saksamaa liiklusohutuse standarditele.

TÜV Rheinland ja TÜV SÜD
TÜV Rheinlandi ja TÜV SÜDi sertifikaadid kinnitavad, et transpordirihmasid on testinud sõltumatud sertifitseerimisasutused ning need vastavad rangetele ohutus-, kvaliteedi- ja vastupidavusstandarditele. See tähendab, et need on läbinud tugevustestid, et kontrollida nende vastupidavust koormustele, mehaanilistele kahjustustele ja ilmastikutingimuste mõjule. Mõlemad sertifikaadid annavad kasutajale garantii, et toodet saab maanteetranspordis ohutult kasutada vastavalt kehtivatele Euroopa nõuetele.
EN 12195-2 standard
See on Euroopa standard, mis määrab kindlaks nõuded maanteetranspordis veoste kinnitamiseks kasutatavatele käsitsi pingutitega kinnitusrihmadele. Standard EN 12195-2 määratleb muuhulgas tõmbejõudude (SHF), kinnitusjõu (LC), rihma tugevuse, dünaamiliste katsete ja toote märgistamise meetodi väärtused. Selle standardi kohaselt sertifitseeritud rihmad vastavad kõigile Euroopa ohutusnõuetele ja neid saab seaduslikult kasutada kogu ELis.

Tõmbetugevus (LC)
Turvavöö 5-tonnine (5000 daN) tugevus on maksimaalne koormus, mida rihmad suudavad ohutult kanda sõiduki ratta kinnitamisel – see on üks levinumaid meetodeid autode kinnitamiseks platvormhaagistel. See kinnitusmeetod tagab jõu ühtlase jaotumise , suurema sõiduki stabiilsuse platvormil ja vähendab koorma nihkumise ohtu sõidu ajal.

Sirge tõmbetugevus (LC)
Kinnitusrihmade lihtne tõmbetugevus on 2,5 tonni (2500 daN) , mis tähendab maksimaalset koormust, mida nad suudavad kanda punktist punkti kinnitatuna – ilma koorma ümber kerimast. See väärtus on tavaliselt pool rihmade omast ja näitab ohutuid kasutuspiire lihtsalt pingutatud olekus. Koorma tõhusaks kinnitamiseks on soovitatav kasutada vähemalt kahte rihma sümmeetriliselt , mis võimaldab jõudude ühtlast jaotumist ja sõiduki või kauba stabiilset fikseerimist transpordi ajal.
Standardne tõmbejõud (STF)
Iga rihma pingutusjõud on 500 daN , mis tähendab, et rihmad avaldavad koormale 500 kg jõule vastavat survet, takistades selle transportimise ajal nihkumist. See on oluline parameeter, mis määrab jõu, mida saab saavutada standardse rihmapingutusega pinguti abil. Nii suur pingutusjõu väärtus tagab isegi raskemate sõidukite või masinate kindla fikseerimise, suurendades koorma ohutust transportimise ajal.
Standardne käejõud (SHF)
Manuaalne pingutusjõud (SHF) 50 daN tähendab, et kasutaja peaks kinnitusrihma nõuetekohaseks pingutamiseks pinguti abil rakendama 50 kg-le vastavat jõudu. See väärtus tagab ergonoomilise ja ohutu kasutamise , võimaldades koorma tõhusat kinnitamist ilma liigse füüsilise pingutuseta. SHF-parameeter on rihma valimisel ülioluline, kuna see määrab jõu, mida tuleks käsitsi rakendada soovitud kinnitusjõu saavutamiseks ja koorma stabiilsuse tagamiseks transportimise ajal.
ETA efektiivsus
ETA (pingutusseadme efektiivsus) väärtus määrab hülsi efektiivsuse koorma kinnitussüsteemis – st hülsi poolt ülekantava pingutusjõu ja pinguti rakendatava jõu suhe. Väärtus ≥ 0,5 tähendab, et hülss kannab üle vähemalt 50% pingutusjõust , mis näitab selle head efektiivsust ja efektiivsust nii rihma kui ka koorma pinna kaitsmisel hõõrdumise, kahjustuste või liikumise eest. Seda ETA taset peetakse ohutuks ja see vastab Euroopa maanteetranspordi standardite nõuetele.
Maksimaalne venivus
Rattakinnitusrihmade maksimaalne venivus määrab nende pikkuse protsentuaalse suurenemise täiskoormuse korral. Nende rihmade puhul on see alla 4% , mis tähendab minimaalset pikenemist pingutamise ajal . Madal venivus tagab kinnitatud koorma suurema stabiilsuse, piirab selle liikumist ja vähendab tõhusalt kahjustuste ohtu transpordi ajal, eriti järskude jõumuutuste või löökide korral.